Skip to main content

Parcel · Map 100 48 15

72 BOWERS ST

Owner: SHAGENSKY ROBERT & CATTI CATHERINE

Assessed value

$135,100

$88,000 bldg · $47,100 land

Est. annual tax

$4,058

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1996

1,466 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1996
Living area
1,466 sqft · 1.4 stories