Skip to main content

Parcel · Map 79 35 22

75 WOOLSON ST

Owner: FAZZINO JAMIE L

Assessed value

$114,200

$66,500 bldg · $47,700 land

Est. annual tax

$3,431

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1998

1,154 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
1998
Living area
1,154 sqft · 1.4 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jun 29, 2018

    Bk/Pg OPM-17275

    $161,000
  2. May 15, 2015

    Bk/Pg OPM-14156

    $143,375
  3. Aug 31, 2012

    Bk/Pg OPM-11230

    $170,000

More on Woolson St