Skip to main content

Parcel · Map 86 10 113

70 EASTWOOD HALL RD

Owner: NORDBY FRANK T & ASHLEY S

Assessed value

$201,300

$144,500 bldg · $56,800 land

Est. annual tax

$6,047

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1996

2,128 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
2,128 sqft · 2.0 stories
Exterior
Average
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Aug 14, 2017

    Bk/Pg OPM-160620

    $260,000

More on Eastwood Hall Rd