Skip to main content

Parcel · Map 88 54 6

83 MERRIAM LN

Owner: LOCKTON JASON A

Assessed value

$237,500

$175,200 bldg · $62,300 land

Est. annual tax

$7,135

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1996

2,868 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
2,868 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Aug 9, 2005

    Bk/Pg OPM-40451

    $391,000

More on Merriam Ln