Skip to main content

Parcel · Map 89 42B 132

283 MT FAIR DR

Owner: VINCENT BEATRICE

Assessed value

$239,800

$179,000 bldg · $60,800 land

Est. annual tax

$7,204

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2000

2,458 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2000
Living area
2,458 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Oct 30, 2017

    Bk/Pg OPM-17034

    $350,000

More on Mt Fair Dr