Assessed value
$95,000
$54,000 bldg · $41,000 land
Est. annual tax
$2,854
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R10
Year built
1976
1,248 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 1976
- Living area
- 1,248 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Natural Gas
Recorded sales
Dec 12, 2019
Bk/Pg OPM-19084
More on Chestnut Grove Rd
16 CHESTNUT GROVE RD
$128,000 · Built 1998
19 CHESTNUT GROVE RD
$145,200 · Built 1992
22 CHESTNUT GROVE RD
$112,100 · Built 1992
26 CHESTNUT GROVE RD
$111,600 · Built 1991
27 CHESTNUT GROVE RD
$134,100 · Built 1994
33 CHESTNUT GROVE RD
$123,400 · Built 1992
34 CHESTNUT GROVE RD
$116,800 · Built 1991
40 CHESTNUT GROVE RD
$128,800 · Built 1994