Skip to main content

Parcel · Map 81 42A 58A

170 NOVA SCOTIA HILL RD

Owner: CARD THOMAS J & JOYCE D JT

Assessed value

$122,000

$69,500 bldg · $52,500 land

Est. annual tax

$3,665

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1990

1,056 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1990
Living area
1,056 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Apr 19, 2021

    Bk/Pg OPM-20657

    $201,000

More on Nova Scotia Hill Rd