Skip to main content

Parcel · Map 91 92 2

196 CALLENDAR RD

Owner: CALLENDER AND PARK LLC

Assessed value

$346,700

$259,400 bldg · $87,300 land

Est. annual tax

$10,415

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Industrial

IR200

Year built

2018

6,500 sqft

Owner mailing

196 CALLENDAR RD, WATERTOWN, CT

Building

Style
Light Industrial
Year built
2018
Living area
6,500 sqft · 1.0 story