Skip to main content

Parcel · Map 80 37A 13

35 SUNCREST DR

Owner: SPEED JEFFREY S

Assessed value

$127,600

$71,600 bldg · $56,000 land

Est. annual tax

$3,833

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1998

1,056 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1998
Living area
1,056 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jul 5, 2016

    Bk/Pg OPM-15232

    $182,500
  2. Jun 30, 2005

    Bk/Pg OPM-40380

    $218,000

More on Suncrest Dr