Skip to main content

Parcel · Map 69 58 40A

73 WEST RD

Owner: CMT REAL ESTATE HOLDINGS LLC

Assessed value

$138,700

$85,500 bldg · $53,200 land

Est. annual tax

$4,167

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1998

1,188 sqft

Owner mailing

51 GREAT HILL RD, NAUGATUCK, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
Ranch
Year built
1998
Living area
1,188 sqft · 1.0 story

73 WEST RD — Watertown Land Records