Skip to main content

Parcel · Map 80 37A 33

73 GLEN HOLLOW RD

Owner: TROWBRIDGE KATHLEEN

Assessed value

$157,300

$102,800 bldg · $54,500 land

Est. annual tax

$4,725

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1992

1,553 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1992
Living area
1,553 sqft · 1.0 story
Exterior
Cedar/Redwood
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Oct 16, 2020

    Bk/Pg OPM-20027

    $274,900

More on Glen Hollow Rd