Skip to main content

Parcel · Map 71 41B 6

20 SOUTHVIEW DR

Owner: QYTEZA DITAR & MIRELA (SURV)

Assessed value

$265,100

$200,200 bldg · $64,900 land

Est. annual tax

$7,964

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2004

3,057 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2004
Living area
3,057 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jan 8, 2020

    Bk/Pg OPM-19112

    $429,000

More on Southview Dr