Skip to main content

Parcel · Map 71 37 12B

593 THOMASTON RD

Owner: NGUYEN KENDONE & WENDY

Assessed value

$247,400

$179,900 bldg · $67,500 land

Est. annual tax

$7,432

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1998

2,266 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1998
Living area
2,266 sqft · 1.0 story
Exterior
Brick Veneer
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. May 30, 2006

    Bk/Pg OPM-50278

    $480,000
  2. Oct 29, 2001

    Bk/Pg OPM-10030

    $30,000

More on Thomaston Rd