Skip to main content

Parcel · Map 63 36 6AA

484 NORTHFIELD RD

Owner: WHITE JAMES S III

Assessed value

$209,900

$139,600 bldg · $70,300 land

Est. annual tax

$6,305

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

1992

2,408 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1992
Living area
2,408 sqft · 2.0 stories