Skip to main content

Parcel · Map 63 36 3C

205 FERN HILL RD

Owner: MARTI EDWARD G & LYNN V

Assessed value

$172,700

$113,700 bldg · $59,000 land

Est. annual tax

$5,188

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

2000

1,882 sqft

Building

Style
Cape
Year built
2000
Living area
1,882 sqft · 1.4 stories

205 FERN HILL RD — Watertown Land Records