Skip to main content

Parcel · Map 43 8A 132

560 HINMAN RD

Owner: SIROIS RONALD W JR

Assessed value

$165,900

$106,800 bldg · $59,100 land

Est. annual tax

$4,984

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

2003

1,565 sqft

Building

Style
Cape
Year built
2003
Living area
1,565 sqft · 1.4 stories