Skip to main content

Parcel · Map 53 33A 4

60 LEDGEWOOD RD

Owner: BOUCHER PAIGE A

Assessed value

$201,200

$147,100 bldg · $54,100 land

Est. annual tax

$6,044

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

1994

2,716 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1994
Living area
2,716 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Propane Gas

Recorded sales

  1. Jul 27, 2020

    Bk/Pg OPM-19320

    $326,000

More on Ledgewood Rd