Skip to main content

Parcel · Map 55 86 1

320 FERN HILL RD

Owner: THERIAULT MICHAEL F & THERIAULT PATRICIA

Assessed value

$167,700

$105,500 bldg · $62,200 land

Est. annual tax

$5,038

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

1994

2,165 sqft

Building

Style
Contemporary
Year built
1994
Living area
2,165 sqft · 2.0 stories
Exterior
Pre-Fab Wood
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Feb 8, 2002

    Bk/Pg OPM-10161

    $270,000

More on Fern Hill Rd