Assessed value
$156,700
$105,100 bldg · $51,600 land
Est. annual tax
$4,707
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R70
Year built
1998
1,288 sqft
Building
- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1998
- Living area
- 1,288 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Farview Circle
8 FARVIEW CIRCLE
$161,400 · Built 1996
26 FARVIEW CIRCLE
$136,800 · Built 1994
32 FARVIEW CIRCLE
$139,200 · Built 1998
37 FARVIEW CIRCLE
$222,800 · Built 2002
54 FARVIEW CIRCLE
$157,000 · Built 1994
67 FARVIEW CIRCLE
$178,000 · Built 1998
70 FARVIEW CIRCLE
$171,200 · Built 1996
77 FARVIEW CIRCLE
$233,800 · Built 2004