Skip to main content

Parcel · Map 46 32A 18

420 LINKFIELD RD

Owner: BASCETTA AMANDA L

Assessed value

$170,800

$114,300 bldg · $56,500 land

Est. annual tax

$5,131

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

2000

1,480 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2000
Living area
1,480 sqft · 1.0 story