Assessed value
$164,400
$108,500 bldg · $55,900 land
Est. annual tax
$4,939
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R70
Year built
2011
1,300 sqft
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 2011
- Living area
- 1,300 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Natural Gas
Recorded sales
Mar 6, 2018
Bk/Pg OPM-17150
Aug 27, 2003
Bk/Pg OPM-20392
More on Smith Pond Rd
127 SMITH POND RD
$150,400 · Built 1992
139 SMITH POND RD
$169,800 · Built 1992
153 SMITH POND RD
$166,600 · Built 1992
154 SMITH POND RD
$350,400 · Built 2004
165 SMITH POND RD
$170,500 · Built 2000
176 SMITH POND RD
$120,500 · Built 1982
177 SMITH POND RD
$152,100 · Built 1992
189 SMITH POND RD
$162,300 · Built 1992