Skip to main content

Parcel · Map 17 27A 16

122 DEER RUN

Owner: MALERI GREGG T & MALERI MELISSA M

Assessed value

$259,800

$188,500 bldg · $71,300 land

Est. annual tax

$7,804

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R90

Year built

2000

2,910 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2000
Living area
2,910 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jan 30, 2013

    Bk/Pg OPM-12091

    $387,500

More on Deer Run