Skip to main content

Parcel · Map 36 5 10

138 BELLA VISTA DR

Owner: BENCE JEAN H & MARIE A

Assessed value

$423,800

$348,300 bldg · $75,500 land

Est. annual tax

$12,731

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

2006

4,274 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2006
Living area
4,274 sqft · 2.0 stories
Exterior
Brick/Masonry
Heat
Hydro · Oil

Recorded sales

  1. Mar 4, 2010

    Bk/Pg OPM-90097

    $587,500

More on Bella Vista Dr