Skip to main content

Parcel · Map 113A 43 15C

625 BUCKINGHAM ST

Owner: SANTABARBARA LOUIS J SR & KATHERINE A

Assessed value

$184,000

$129,800 bldg · $54,200 land

Est. annual tax

$5,527

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2005

1,527 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2005
Living area
1,527 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 28, 2005

    Bk/Pg OPM-40430

    $312,000

More on Buckingham St