Assessed value
$555,400
$479,700 bldg · $75,700 land
Est. annual tax
$16,684
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R70
Year built
2007
6,370 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2007
- Living area
- 6,370 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Stone/Masonry
- Heat
- Hydro · Natural Gas
Recorded sales
Sep 29, 2011
Bk/Pg OPM-100220
More on Bayview Circle
4 BAYVIEW CIRCLE
$197,300 · Built 1996
24 BAYVIEW CIRCLE
$222,000 · Built 1996
39 BAYVIEW CIRCLE
$234,500 · Built 1994
44 BAYVIEW CIRCLE
$214,900 · Built 1992
57 BAYVIEW CIRCLE
$243,700 · Built 1996
68 BAYVIEW CIRCLE
$375,500 · Built 2012
81 BAYVIEW CIRCLE
$355,100 · Built 2016
88 BAYVIEW CIRCLE
$300,200 · Built 2018