Skip to main content

Parcel · Map 157 21 63

305 CONCORD DR

Owner: AV & J PROPERTIES LLC

Assessed value

$243,200

$183,000 bldg · $60,200 land

Est. annual tax

$7,306

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1992

3,080 sqft

Owner mailing

305 CONCORD DR, WATERTOWN, CT

Building

Style
Colonial
Year built
1992
Living area
3,080 sqft · 2.0 stories
Exterior
Stucco
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Apr 6, 2021

    Bk/Pg OPM-20341

    $240,000

More on Concord Dr