Skip to main content

Parcel · Map 157 21 54

411 CONCORD DR

Owner: BALZANO FRANCIS & GAIL

Assessed value

$238,700

$179,000 bldg · $59,700 land

Est. annual tax

$7,171

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1994

2,246 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
1994
Living area
2,246 sqft · 1.0 story
Exterior
Brick Veneer
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Oct 27, 2014

    Bk/Pg OPM-14018

    $271,500

More on Concord Dr

411 CONCORD DR — Watertown Land Records