Skip to main content

Parcel · Map 165A 258A 28

283 GEORGETOWN DR

Owner: MORSE MARK G & MORSE MELISSA A

Assessed value

$208,200

$149,500 bldg · $58,700 land

Est. annual tax

$6,254

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2004

1,872 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2004
Living area
1,872 sqft · 2.0 stories

283 GEORGETOWN DR — Watertown Land Records