Skip to main content

Parcel · Map 160 257 12

45 SPRUCEWOOD RD

Owner: HAMMERMAN KENNETH W & DEPAOLA HEIDI H

Assessed value

$144,200

$95,900 bldg · $48,300 land

Est. annual tax

$4,332

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1990

1,656 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1990
Living area
1,656 sqft · 1.0 story

45 SPRUCEWOOD RD — Watertown Land Records