Assessed value
$126,700
$79,700 bldg · $47,000 land
Est. annual tax
$3,806
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R125
Year built
1990
1,165 sqft
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 1990
- Living area
- 1,165 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Nov 17, 2009
Bk/Pg OPM-90042
Jun 28, 2002
Bk/Pg OPM-10323
More on Bunker Hill Rd
5 BUNKER HILL RD
$55,000 · Built 0
35 BUNKER HILL RD
$3,872,200 · Built 1994
51 BUNKER HILL RD
$155,500 · Built 1998
61 BUNKER HILL RD
$151,300 · Built 1998
62 BUNKER HILL RD
$353,700 · Built 1988
71 BUNKER HILL RD
$139,100 · Built 1988
81 BUNKER HILL RD
$141,600 · Built 1998
87 BUNKER HILL RD
$145,600 · Built 1990