Assessed value
$116,600
$69,600 bldg · $47,000 land
Est. annual tax
$3,503
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R125
Year built
1998
1,032 sqft
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 1998
- Living area
- 1,032 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Apr 17, 2015
Bk/Pg OPM-14136
Nov 30, 2012
Bk/Pg OPM-12044
Jul 26, 2012
Bk/Pg OPM-11199
More on Frances Ann Dr
6 FRANCES ANN DR
$125,300 · Built 1990
20 FRANCES ANN DR
$147,000 · Built 2002
21 FRANCES ANN DR
$106,800 · Built 1990
29 FRANCES ANN DR
$141,100 · Built 2011
30 FRANCES ANN DR
$125,300 · Built 1990
35 FRANCES ANN DR
$123,800 · Built 1990
40 FRANCES ANN DR
$129,600 · Built 1990
45 FRANCES ANN DR
$120,300 · Built 1998