Assessed value
$162,900
$114,200 bldg · $48,700 land
Est. annual tax
$4,894
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R125
Year built
1998
1,512 sqft
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 1998
- Living area
- 1,512 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Natural Gas
Recorded sales
Mar 12, 2020
Bk/Pg OPM-19175
Nov 15, 2017
Bk/Pg OPM-17055
More on Frances Ann Dr
6 FRANCES ANN DR
$125,300 · Built 1990
20 FRANCES ANN DR
$147,000 · Built 2002
21 FRANCES ANN DR
$106,800 · Built 1990
29 FRANCES ANN DR
$141,100 · Built 2011
30 FRANCES ANN DR
$125,300 · Built 1990
35 FRANCES ANN DR
$123,800 · Built 1990
40 FRANCES ANN DR
$129,600 · Built 1990
45 FRANCES ANN DR
$120,300 · Built 1998