Skip to main content

Parcel · Map 145 246 1

74 PULLEN AVE

Owner: SANCHEZ AARON JAMES & NIOME IRIS JT SURV

Assessed value

$108,400

$69,100 bldg · $39,300 land

Est. annual tax

$3,256

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

1994

1,194 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1994
Living area
1,194 sqft · 1.4 stories
Exterior
Aluminum Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jun 28, 2021

    Bk/Pg OPM-20754

    $195,000
  2. May 23, 2016

    Bk/Pg OPM-15181

    $150,000
  3. Nov 8, 2005

    Bk/Pg OPM-50070

    $215,000
  4. Oct 26, 2004

    Bk/Pg OPM-40028

    $182,000
  5. Aug 28, 2002

    Bk/Pg OPM-10381

    $147,000

More on Pullen Ave