Skip to main content

Parcel · Map 145 237 9A

70 MT VERNON AVE

Owner: WACKS JARED M

Assessed value

$147,700

$107,400 bldg · $40,300 land

Est. annual tax

$4,437

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

1990

1,348 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1990
Living area
1,348 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 5, 2020

    Bk/Pg OPM-19339

    $210,000

More on Mt Vernon Ave