Skip to main content

Parcel · Map 144 97 18A

496 DAVIS ST

Owner: PINTO TODD & LAURA

Assessed value

$215,200

$164,900 bldg · $50,300 land

Est. annual tax

$6,465

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2014

2,272 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2014
Living area
2,272 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Dec 17, 2014

    Bk/Pg OPM-14060

    $292,000

More on Davis St