Skip to main content

Parcel · Map 144 97 18B

488 DAVIS ST

Owner: CLEMONS IRVIN

Assessed value

$207,900

$159,000 bldg · $48,900 land

Est. annual tax

$6,245

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2013

2,128 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2013
Living area
2,128 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jul 31, 2015

    Bk/Pg OPM-14247

    $310,000

More on Davis St