Skip to main content

Parcel · Map 131 84B 62

265 KIMBERLY LN

Owner: LUNDY JOHN R & DARLENE Y

Assessed value

$218,300

$150,200 bldg · $68,100 land

Est. annual tax

$6,558

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2003

2,131 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2003
Living area
2,131 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Oct 1, 2001

    Bk/Pg OPM-10175

    $240,000

More on Kimberly Ln

265 KIMBERLY LN — Watertown Land Records