Skip to main content

Parcel · Map 118A 4 18

811 CHEYENNE RD

Owner: STOTO FRANK

Assessed value

$92,400

$61,900 bldg · $30,500 land

Est. annual tax

$2,776

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1996

1,428 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1996
Living area
1,428 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jan 26, 2017

    Bk/Pg OPM-16096

    $125,000

More on Cheyenne Rd