Skip to main content

Parcel · Map 136 99 Y

16 BERKSHIRE DR

Owner: GENSBERG BONNIE LYN & TINA I

Assessed value

$107,100

$66,800 bldg · $40,300 land

Est. annual tax

$3,217

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1990

1,040 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1990
Living area
1,040 sqft · 1.0 story