Skip to main content

Parcel · Map 132 207 6

17 MERRIMAC ST

Owner: JANNETTY DAVID M

Assessed value

$111,000

$68,300 bldg · $42,700 land

Est. annual tax

$3,334

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1992

1,389 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
1992
Living area
1,389 sqft · 2.0 stories

17 MERRIMAC ST — Watertown Land Records