Skip to main content

Parcel · Map 131 84B 11

116 POND VIEW DR

Owner: GAVALLAS JOHN

Assessed value

$208,300

$151,900 bldg · $56,400 land

Est. annual tax

$6,257

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2002

1,846 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
2002
Living area
1,846 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Feb 28, 2003

    Bk/Pg OPM-20155

    $319,900

More on Pond View Dr