Skip to main content

Parcel · Map 154 241 4

58 MELROSE AVE

Owner: MARCANO JULIO AND MICHELLE

Assessed value

$144,900

$97,900 bldg · $47,000 land

Est. annual tax

$4,353

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

2000

1,218 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2000
Living area
1,218 sqft · 1.0 story
Exterior
Clapboards
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Feb 24, 2015

    Bk/Pg OPM-14098

    $162,000

More on Melrose Ave