Skip to main content

Parcel · Map 153 98B 11

176 EVELYN ST

Owner: ZAHEER NADIA & AHMAD JT SURV

Assessed value

$142,500

$95,200 bldg · $47,300 land

Est. annual tax

$4,281

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1994

1,140 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1994
Living area
1,140 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Jun 20, 2018

    Bk/Pg OPM-17260

    $170,000

More on Evelyn St