Skip to main content

Parcel · Map 131 84B 56

244 KIMBERLY LN

Owner: RICCI LORETTA R

Assessed value

$224,100

$156,800 bldg · $67,300 land

Est. annual tax

$6,732

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2003

2,148 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2003
Living area
2,148 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jun 8, 2007

    Bk/Pg OPM-60222

    $414,000
  2. Jun 24, 2005

    Bk/Pg OPM-40366

    $450,000
  3. Nov 1, 2001

    Bk/Pg OPM-10044

    $244,540

More on Kimberly Ln