Skip to main content

Parcel · Map 135 193D 28

55 SHAW FARM RD

Owner: PEREZ-DE LARA CELINA D

Assessed value

$114,600

$70,000 bldg · $44,600 land

Est. annual tax

$3,443

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1998

1,288 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1998
Living area
1,288 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Feb 1, 2012

    Bk/Pg OPM-11080

    $205,000

More on Shaw Farm Rd