Skip to main content

Parcel · Map 123 200 53

233 RIVERSIDE ST

Owner: GAGAIN NICHOLAS BENJAMIN

Assessed value

$157,000

$116,600 bldg · $40,400 land

Est. annual tax

$4,716

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1990

2,434 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1990
Living area
2,434 sqft · 1.4 stories
Exterior
Wood Shingles
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jan 10, 2018

    Bk/Pg OPM-17110

    $237,500
  2. Oct 26, 2015

    Bk/Pg OPM-15019

    $5,500

More on Riverside St