Skip to main content

Parcel · Map 125 196 37B

43 VIOLA ST

Owner: MAKOWSKY MICHAEL J & LORRAINE TRUSTEES; THE MICHAEL J & LORRAINE MAKOWSKY LIV TR

Assessed value

$104,200

$63,900 bldg · $40,300 land

Est. annual tax

$3,130

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1988

945 sqft

Owner mailing

43 VIOLA ST, OAKVILLE, CT

Building

Style
Ranch
Year built
1988
Living area
945 sqft · 1.0 story
Exterior
Brick Veneer
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Mar 26, 2002

    Bk/Pg OPM-10205

    $114,000

More on Viola St