Skip to main content

Parcel · Map 125 196 70

230 BUCKINGHAM ST

Owner: VOITY FRANCIS T & JENNIFER

Assessed value

$102,700

$68,000 bldg · $34,700 land

Est. annual tax

$3,085

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1988

1,131 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1988
Living area
1,131 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 1, 2005

    Bk/Pg OPM-40389

    $196,000

More on Buckingham St