Skip to main content

Parcel · Map 144 97 6

279 STRAITS TPKE

Owner: CLAUDE JEAN F

Assessed value

$146,200

$90,200 bldg · $56,000 land

Est. annual tax

$4,392

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1994

1,331 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1994
Living area
1,331 sqft · 1.4 stories