Skip to main content

Parcel · Map 125 194 2

6 LILAC AVE

Owner: FADDEN STEVEN G

Assessed value

$137,500

$100,200 bldg · $37,300 land

Est. annual tax

$4,131

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2006

1,120 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
2006
Living area
1,120 sqft · 1.0 story
Exterior
Aluminum Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Aug 23, 2023

    Bk/Pg OPM-22332

    $335,000
  2. Mar 6, 2017

    Bk/Pg OPM-160227

    $178,000
  3. May 4, 2016

    Bk/Pg OPM-15163

    $90,000
  4. Jul 11, 2008

    Bk/Pg OPM-70206

    $224,900

More on Lilac Ave